Hogyan találtam a hangtálakra?
Ugyan mi visz arra bárkit, hogy Délkelet-Ázsia egyik legszegényebb országába vágyakozzon, ahol akkora a szmog, hogy az utcán egymást is alig látják az emberek? Egyszerű: a hit és a hívás.
Tíz éve terveztem katmandui zarándokutamat, amely során a szent helyeket szerettem volna körbejárni – és végre 2019-ben megadatott.
Indiába érkeztem először, majd Új-Delhin keresztül jutottam el Katmanduba, ahol az ország egyetlen nemzetközi repülőtere található, és bár a Katmandu-völgy – lévén az ázsiai civilizációk találkozási pontja – a világörökség része. Rendkívül elmaradott az egész ország, a megélhetést a rizsföldek, a kereskedelem és a turizmus is csak alacsony színvonalon biztosítja. A fő vonzerő természetesen a Himalája, valamint az UNESCO természeti és kulturális világörökségének részei: többek között a Sagarmatha Nemzeti Park (Mount Everest),Chitwan Királyi Nemzeti Park, Lumbini – Buddha születési helye.
Aki Kathmanduba ellátogat, az az érzése, hogy megállt az idő ,és ezt a helyet a modernizáció sosem éri utol. Igazi bazárváros, hangos forgatag. Katmandu az ezer templom városa is. A főváros közelségében, Pathanban található az ország legrégibb tere gyönyörű pagodáival.
Kathmanduban található a Thamel negyed is, amely a túristák kedvenc bevásárlóhelye. Rengeteg hotel, étterem, bár, bolt található itt, éjjel-nappal óriási a nyüzsgés.
Én is itt találtam rá Dineshre és családjára, akik tibeti hangtálakkal foglalkoznak és kereskednek. Rendkívül kedves és jólelkű emberek, hamar jóbarátok lettünk.
Azóta is tartjuk a kapcsolatot és kizárólag tőlük rendelek nepáli termékeket: hangtálakat, egyéb terápiás eszközöket, szobrokat, malákat :)
Kövess a Facebookon is!